III Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym

III Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym odbędą się w najbliższą sobotę, 21 listopada 2020, w Centrum Sportu Raszyn. Mistrzostwa te są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy ECU ‘2021 oraz Mistrzostw Świata ICU ORLANDO ‘2021. Na prestiżowe rozgrywki do Raszyna przyjadą najlepsi z najlepszych, walcząc o przepustkę na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata, gdzie będą reprezentować Polskę. Mistrzostwa oceniać będą licencjonowani sędziowie Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu oraz sędziowie European Cheer Union. Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w następujących kategoriach: Freestyle Pom, Drill Dance, Hip Hop, High Kick, Jazz, Stunt Group, Cheerleading Team Level 1,2,3,4,5 oraz ArcoSolo.

Organizatorem III Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym jest Polski Związek Sportowego Cheerleadingu. Ta dyscyplina sportowa należy do olimpijskich, a Związek ma za zadanie wyłonić w Raszynie, jak co roku, reprezentację Polski do Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzostw Europy i Świata.

Wygrana na tegorocznych III Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym ‘2020 w Centrum Sportu Raszyn to przepustka na Mistrzostwa Świata ICU, które odbędą się w przyszłym roku w ORLANDO.

Witamy w Raszynie w Centrum Sportu Raszyn! Życzymy udanej, w duchu fair play, rywalizacji i wyczekujemy tegorocznych zwycięzców.

Z uwagi na pandemię, Mistrzostwa odbędą się w ściśle określonych procedurach i restrykcjach. Turniej ma charakter imprezy zamkniętej, bez publiczności. Relację foto i video Centrum Sportu Raszyn zamieści po rozegranych Mistrzostwach.